iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
17 Eylül Mah. Atatürk Cad. No: 156 Bandırma/Balıkesir

Tarımda Kullanılan Kimyasallar?

21.06.2022
78
Tarımda Kullanılan Kimyasallar?

Toprağı, suyu, doğayı koruyarak izlenebilir ve sağlıklı ürünler sunmanın keyfini yaşamaktır.

Kimyasal pestisitlerden uzak ve sağlıklı organik ürünler çiftçilerin ve tüketicilerin sağlığını korur. Tarımsal faaliyetler sırasında kullanılan pestisitler nedeniyle her yıl 3.000.000 çiftçi zehirleniyor ve bu zehirlenmelerden 200.000 kişi hayatını kaybediyor. Endüstriyel tarım ürünlerinde tüketicinin gıdalarda pestisit kalıntısı ile karşılaşma olasılığı organik tarıma göre 4 kat daha fazla.


Organik ürünler endüstriyel tarım ürünlerine göre insanların bağışıklık sistemini güçlendiren çoğu hastalıklara karşı direncini artıran aktioksidanlar bakımından %20-%40 daha zengin ve sağlık için tehlike oluşturan Kadmium (Cd) bakımından %48 daha düşük değerlere sahiptir. Antibiyotikten uzak, daha fazla yağ oranı ve daha zengin besin içerikleriyle organik süt ürünleri sağlıklıdır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
WhatsApp
1
Yardıma mı İhtiyacınız Var ?
Merhaba Ege Ekin Organik ile İletişime Geçtiğiniz İçin Teşekkürler! Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?