Kaolin Kili Ege Ekin Organik Tarim
17 Eylül Mah. Atatürk Cad. No: 156/43 Bandırma/Balıkesir

Neden Ormix Plus ?

Anasayfa » Neden Ormix Plus ?
 1. Kaolin kili , silika bakımından zengin, diğer killer arasında en hafif ve nötr PH’lı bir kildir. Günümüzde kaolin kili; sağlık ve güzelliğin yanı sıra çömlekçilik, inşaat, kâğıt, cam, tekstil, ilaç, tarım gibi birçok alanda kullanımı olan tamamen doğal kaynaklı kildir
 2. KAOLİN KİLİNİ NİN TARIM DA KULLANIMI

Kaolin kili ile kaplanan bitki yapraktan daha az su kaybeder. Böylece topraktaki su toprağa hapsedilir ve yüksek sıcaklıklarda dahi bitki baharı yaşar. Gece gündüz sıcaklık farklılıklarını azaltarak bitkinin su stresine girmesini engeller

ORMİX Plus farkları :

 1. Kalsine: kaolin killeri 1200° ısıl işlem görmüş  haline denir. Ormix plus kaolin kili kalsine değildir. . Öğütme ısısı , metodu ve iz element içeriğiyle  ile orijinal yapısını  bozmadan rafine edip içerisindeki ağır metalleri ve zararlı bakterilerden arındırıp mikronize ettik..
 2. Normal kaolin kalsine ise içeriği stabil değildir. Bizim ürünlerimiz ise içeriyi istenilen veya bize özgü çeşitli faydalar da bitki koruma da kısmi beslemede kullanmak üzere çeşitli içeriklerle üretilmiştir
 3. Diğer kaolin killeri bitkileri  sadece sıcaktan korurken Ormix Plus sıcak ,soğuk ve nemden korur. Zararlı ısı ve ısığı engeller  faydalı UV ışıgını almasını sağlar.
 4.  Özel içeriği kükürt demir sülfat mangan magnezyum çinko bor vs.sayesinde yapraktan besleme yapar.
 5.  Kaolin kili suda erimez ve yağlı dokusu sayesinde su iticidir.
 6.  Haşereler için kirli keskin bir yüzey oluşturur.
 7.  Bitki üzerinde 30-45 gün kalıcı yüzey oluşturur.
 8. Kaolin kili ile birlikte faydalı iz elementler yararlı organik madde ve şahsımıza ait bir takım bitki besleyici ve koruma içeriğine sahiptir.
 9.  Kendi makine ve metodumuz ile içeriğini stabil veya istediğimiz şekilde düzenleyebiliriz.
 10. Tüm bitkilerin ormix plusun içeriğiyle her dönemde ihtiyaç duyduğu iz elementleri içerir.
 11. Tane yapısı firmamıza özgündür
 12.  Öğütme teknolojisi firmamıza özgündür
 13. Muhtelif çeşitlerde içeriği firmamıza özgündür

İKİ  KAOLİN KİLİ ÜRÜNÜMÜZ

 • ORMİX F PLUS özellikleri içeriğindeki eser elementler kükürt,demir, sülfat, mangan, magnezyum, çinko, bor vb. İle bitkiyi tüm FUNGAL (mantar) hastalıklardan neme dayalı tüm bitki ve yaprak hastalıklarından kış mevsiminde geç sonbahar ve erken ilkbahar donlarından korumaya yardımcı olur çiçek öncesi ,meyve tutumu sonrası , budama sonrası dönemlerinde kullanılır bitki üzerinde 30-45 gün kalıcı bir yüzey oluşturur bu sayede tüm konukçuların larva dönemi içersinde bitkiyle temasını keser olan larvaları yakar ürünlerimiz tamamen organik kaolin tarım kilidir tüm zararlı ağır metallerden arındırılmıştır içeriği itibari ile bitkiyi korurken aynı zamanda kısmen besler sürgün ve çiçek oluşumunu tetikler meyve tutumuna yardımcı olur.
 • ORMİX L PLUS ürünümüzün özellikleri aşırı sıcaktan yazın 6-8 derece serin tutar partikül film teknolojisiyle bitkiyi tüm dış etkenlerden korur tüm zararlılar sinek vs. konukçulardan korumaya yardımcı olur. Bitkiyi güneşin zararlı ısı ve ışığını engeller faydalı UV ışığını almasını arttırır fotosenteze olumlu etki eder Üstün ve eşsiz mikronizasyon teknolojisiyle tanecik boyutu çok ince gözenekli olan ORMİX + PLUS uygulaması sonucu yaprak stomalari kapanmaz.

HER İKİ ÜRÜNÜN İÇERİĞİ KENDİMİZE ÖZGÜ METOTLAR İLE OLUŞTRURLMUŞTUR.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
WhatsApp
1
Yardıma mı İhtiyacınız Var ?
Merhaba Ege Ekin Organik ile İletişime Geçtiğiniz İçin Teşekkürler! Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?